projektowanie stron internetowych dla firm

Jak zlecić stworzenie strony internetowej?

Tworzeniem stron internetowych dla firm zajmuje się coraz więcej osób – są to zarówno freelancerzy, z którymi skontaktować się można za pośrednictwem ogłoszeń na portalach internetowych, jak i specjalistyczne firmy, których głównym zajęciem jest projektowanie stron internetowych dla biznesu.

Kto może zaprojektować stronę internetową firmy?

Aby wypromować firmę w sieci, niezbędne jest założenie strony internetowej. Zadaniem tym może zająć się agencja interaktywna, ale możliwe jest także znalezienie w internecie osoby, która tworzy strony WWW dla firm. W internecie znajdują się ogłoszenia wielu dużych i małych firm, a także mniej i bardziej doświadczonych freelancerów. Bez względu na to kto będzie zajmował się stworzeniem strony, dobrze jest zapoznać się z jego poprzednimi projektami. Bardzo ważne jest też podpisanie umowy, w której będą zawarte wszystkie ważne informacje – cena, rodzaj strony internetowej, termin jej uruchomienia, kwestia późniejszej obsługi i pomocy w razie problemów.

Od czego zależą ceny stron internetowych?

Ceny usług specjalistycznych agencji mogą być wyższe, niż u freelancera, którego głównym zajęciem jest tworzenie stron internetowych. Ostateczna cena zależy przede wszystkim od rodzaju strony. Sklepy internetowe e-commerce będą droższe, niż proste strony WWW. Poza usługą samego zaprojektowania i uruchomienia strony, można zamówić również dodatkowo płatne usługi, takie jak pozycjonowanie stron, stała obsługa serwisu lub jego aktualizacje i uzupełnianie treści.

Na co zwracać uwagę przy zamawianiu strony internetowej?

Jeśli stworzeniem strony WWW dla firmy ma zająć się duża agencja reklamowa, warto wcześniej dokładnie ustalić zakres usług, jakie mają zostać wykonane i ich cenę. Jeżeli stronę lub sklep internetowy będzie wykonywała osoba polecona przez kogoś innego lub znaleziona w internecie, należy poprosić ją o pokazanie wcześniej wykonanych stron internetowych. Warto też upewnić się, czy zna systemy takie jak Worpress czy Joomla i czy potrafi tworzyć responsywne strony www.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą agencji interaktywnej oferującej usługi marketingu online, kampanie linków płatnych AdWords, projektowanie stron internetowych i sklepów ecommerce: Close to Water – tworzenie stron internetowych.